Jak czyścić czajnik elektryczny?

Odkąd w naszych domach na stałe zagościły czajniki elektryczne gotowanie wody stało się o wiele prostsze i szybsze.

Jak czyścić czajnik elektryczny?

Niestety problem z kamieniem w czajnikach pozostał bez zmian. Przyczyną osadzania się kamienia w czajnikach podczas gotowania jest jakość wody płynącej z naszych kranów.

Kamień osadzony w czajnikach nie tylko zmienia smak przygotowywanych napoi na bazie zagotowanej w nich wodzie, ale także zwiększa zużycie energii elektrycznej potrzebnej do zagotowania wody.

Nasza Rada: Zacznij używać filtrów do wody, a unikniesz konieczności częstego czyszczenia czajnika i nadmiernego osadzania się w nim kamienia!

 

 

Czyszczenie czajnika za pomocą octu

Wlej do czajnika 1 porcję octu i jedną porcję wody. Roztwór zagotuj, a następnie pozostaw do wystygnięcia – najlepiej około jednej godziny.

Wylej roztwór i w razie konieczności powtórz czynność.

Opłucz kilkukrotnie czajnik, a następnie pozostaw otwarty, aż do momentu gdy zniknie zapach octu z czajnika

 

Czyszczenie czajnika za pomocą coca-coli

Do czajnika wlej coca-colę – około jednej – dwóch szklanek i dodaj łyżeczkę sody oczyszczonej. Całość zagotuj. Następnie kilkukrotnie opłucz czajnik zimną wodą.

 

Czyszczenie czajnika za pomocą środków czyszczących

W sprzedaży dostępne są także środki czyszczące do czajników elektrycznych. Upewnij się przed zakupem, że środek, który zamierzasz kupić jest przeznaczony właśnie do zastosowania w czjniku elektrycznym.


Zapisz się do newslettera
Otrzymuj listę najpopularniejszych ogłoszeń, z kategorii, które Cię interesują.